Sıkça Sorulan Sorular

Alışverişle ilgili S.S.S

Aldığım kehribar kolyenin ölçüsünü nasıl hesaplarım?

Öncelikle bir ip veya mezura yardımıyla kullanacağınız kişinin üzerinde ölçüm yapabilirsiniz. Genellikle 30cm ile 34cm arası 0-6 yaşa kadar kullanılırken, 34 cm ve daha uzun kolyeler 6 yaş ve üzeri çocuklara uygun oluyor. Ancak kilo vb. değişkenleri göz önüne alarak kullanacağınız kişi üzerinde ölçüm yaptıktan sonra karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Kolyeler 1-2 cm esneme payına sahiptir. Buna göre sipariş aşamasında ölçünüze en uygun seçeneği seçebilirsiniz.

Aldığım kehribar ürünün gerçek olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Kehribar taşlarıyla sıklıkla ilgilenmeyen müşterilerimiz için kehribarın gerçek olup olmadığını ayırt etmek bazen zor olabilir. Ancak, ekehribar ürünlerinin kalitesini elinize aldığınızda kolaylıkla farkedebilirsiniz. Sitemizde satışa sunulan bütün ürünler gerçek kehribardır ve orijinalliği Litvanyalı üreticisi tarafından belgelenmiştir. Ürünler sertifikasıyla birlikte size gönderilmektedir. ekehribar Blog‘da bu konuyla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kehribar ürünleriniz arasında etki farkı var mı? Fiyatlar neden değişiklik gösteriyor?

Sitemizde satılan bütün kehribarlar aynı kaliteye sahiptir. Ürünlerin arasındaki farklar başlıca; gramaj, tasarım ve renk farklarıdır. Ürün fiyatları arasındaki farklılıklar bu sebepledir. Kehribar taşlarımız farklı renklerde olabilir ancak etkileri arasında bir fark yoktur.

Aldığım ürün kesinlikle etkili mi? Fayda göreceğimizin garantisi var mı?

Bu kişiden kişiye göre değişen bir durumdur. Nasıl ki her ilaç veya tedavi yöntemi herkes de aynı etkiyi göstermiyorsa kehribarda da aynı durum geçerlidir. Etki süreleri de farklılık gösterebilir. Ancak faydasının yüz yıllardır nesilden nesile aktarılması, bilinmesi ve tedavi yöntemi olarak çeşitli sorunlarda kullanılıyor olması gerçekten de etkisinin olduğunu gösteriyor. Sayıca az da olsa fayda görmediğini bildirenler olsa da müşterilerimizin büyük çoğunluğu aldığı ürünün faydasını gözlemlemekte, ve bize olumlu dönüşler yapmaktadır.

Ödeme ve Gönderimle ilgili S.S.S

Türkiye’de her yere gönderim yapıyor musunuz? Kargo ücreti değişiklik gösteriyor mu?

Evet. Türkiye’deki bütün illerimize gönderim yapıyoruz. Kargo ücreti yurtiçi gönderilerde sabittir, değişmez. Ancak 120 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.

Ödeme Yöntemleriniz nelerdir?

Banka havalesi/ eft veya kredi kartı ödeme seçeneklerimiz mevcuttur.

Yurtdışına gönderim yapıyor musunuz? Ücreti nedir?

Evet. Yurtdışına gönderim yapıyoruz. Ücreti gönderim bölgesine göre değişiklik göstermektedir.

Sitenizden alışveriş yapmak güvenli mi?

Sitemiz en güvenilir sertifika olan 256 bit SSL sertifikasına sahiptir. Kredi kartınızla rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Siparişim kaç günde elime ulaşır?

Kredi kartıyla gerçekleştirmiş olduğunuz siparişlerde, 1-3 iş günü içerisinde siparişiniz size ulaşır. Banka havalesi veya eft ile verilen siparişlerde ise ödeme bize geçtikten sonraki 1-3 iş günü içerisinde siparişiniz size ulaşır.

Havale/eft seçeneği ile nasıl alışveriş yapabilirim?

Ürünlerinizi sepete ekledikten sonra ödeme sayfasında bilgilerinizi doldururken Havale/eft seçeneğini seçerek sipariş işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Bu aşamada siparişiniz ‘ödeme bekleme’ durumundadır, alışverişi tamamlayıp ürünün kargoya çıkması için size verilen banka bilgilerimize yapmış olduğunuz alışveriş tutarını göndermeniz gerekmektedir. Ödeme onayı alındıktan sonra hızlıca o gün içerisinde (ilk iş günü) ürününüz kargoya verilir.

Sipariş ve İade ve Değişim ile ilgili S.S.S

Sitenizden nasıl sipariş oluştururum?

Sitemizin kullanımı oldukça kolaydır. Herkesin rahatlıkla alışverişini gerçekleştirebilmesi için oldukça basit bir kullanım ve yönergelerle siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünü sepetinize ekledikten sonra sepeti görüntüleyerek alışverişi tamamlayabilir, dilediğiniz ödeme yöntemini kullanarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Sipariş vermek için sitenize üye olmam gerekir mi?

Hayır. Sitemize üye olma zorunluluğunuz yoktur. Ancak yeni ürün ve fırsatlardan haberdar olup faydalanmak için üye olmanızı tavsiye ederiz.

Herhangi bir sorunda ulaşabileceğim bir yetkili var mı?

Çalışma saatleri içerisinde her türlü sorununuza yardımcı olmak için bekleyen destek ekibimiz mevcuttur. Dilediğiniz şeyi sorabilir, dilek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Sipariş verdim ancak iptal etmek veya başka bir ürünle değiştirmek istiyorum. Ne yapabilirim?

Sipariş ettiğiniz ürün kargoya verilmeden önce farklı bir ürünle değiştirmek için bizle irtibata geçebilirsiniz. İptal etmek isterseniz, yine ürün kargoya verilmeden önce irtibata geçebilirsiniz.

Siparişimin durumumu nasıl takip edebilirim?

Sipariş durumunuzu sitemizde bulunan Sipariş Takibi sayfasından sipariş numaranız ve mail adresinizi girerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İade ve Değişim koşulları nelerdir?

Ürün iadesi satın alındıktan sonraki 14 iş günü içerisinde olmaktadır. Ancak ürünün kendisinde veya kutu ve ambalajında veya içeriğinde herhangi bir dezenformasyon olması durumunda iade kabul edilememektedir. Ürünlerimiz takı aksesuar gibi kişisel ürünler olduğu için, değişim yapılamamaktadır.